poniedziałek, 5 listopada 2018

Sprawozdanie i podsumowanie obrad XVII Sesji Sejmu Śląskiego Odrodzenie.


W przeddzień 100 rocznicy odzyskania niepodległości Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, 3 listopada 2018 roku odbyła się w Łodygowicach XVII Sesja reaktywowanego Sejmu Śląskiego.

Po uroczystym otwarciu obrad i wspólnej modlitwie Marszałek Sejmu wygłosił krótkie wprowadzenie nawiązujące do tej historycznej chwili, przypominając jednocześnie o odzyskaniu po VI wiekach, niepodległości spod obcego panowania Ziemi śląskiej i cieszyńskiej.

Przypomniał także, że Rada Regencyjna ogłosiła niepodległość Rzeczypospolitej nie na Wawelu królewskiego Miasta Krakowa, nie w Warszawie, lecz na Zamku w Pszczynie. Nie był to przypadek, gdyż zahartowana przez VI wieków niewoli, Ziemia Śląsko cieszyńska dała Polsce niezłomnych Ślązaków i Górali, którzy w swoich Rodzinach dbali o wychowanie Pokoleń w duch Religii, polskiej Mowy, Kultury, Nauki i przedsiębiorczości Ojców rodem z tradycji piastowskiej. W pszczyńskim Zamku spotykały się delegacje trzech zaborczych mocarstw i tu była negocjowana Niepodległość Rzeczypospolitej, co wcale nie oznacza brak zasług wybitnych Polaków w negocjacjach międzynarodowych.

Niestety historycy i politycy pomijają te zdarzenia i przyzwalają na fałszowanie faktów, nie tylko w sprawach odzyskania 100 lat temu niepodległości, jak również z czasów późniejszej historii XX wieku, a zwłaszcza Wolnych Związków Zawodowych śp. Kazimierza Świtonia a conto Gdańska, czy wielu, wielu innych zawłaszczanych zdarzeń.

To słowo wstępne wprowadziło Posłów i Gości do głównego tematu obrad, przyjętego na Sali obrad umownym terminem: „inżynieria zniewalania Narodu”! Obejmuje ona stopniowe i sukcesywne niszczenie najważniejszych wartości w rodzinach, społecznościach lokalnych i w końcowym efekcie całego Narodu. Niszczone są fundamenty Religii, Mowy ojczystej, Kultury szeroko pojętej, Nauki i Przemysłu.

Dla pełnego rozwinięcia tego tematu na przykładzie Religii, naszego Świętego Kościoła Katolickiego, Prezydium Sejmu Śląskiego zaprosiło Panią Annę Kuraś, Absolwentkę Politechniki Krakowskiej i Studiów podyplomowych duchowości chrześcijańskiej na Teresianum Karmelitańskiego Instytutu Duchowości, obecnie prywatnie zaangażowanej w  https://zwiedzeni.pl/. (Całość wystąpienia zostanie wkrótce opublikowana w postaci filmu!).

Po obszernej debacie i krótkiej przerwie wznowione zostały obrady Sejmu. W nawiązaniu do zbliżającego się sezonu grzewczego p. Poseł Tomasz Polewko podzielił się swoimi doświadczeniami w ubiegłym sezonie 2017/2018 w zakresie redukcji szkodliwych emisji z małych źródeł wytwarzania energii cieplnej, czyli z kotłowni opalanych węglem w mieszkaniach prywatnych domów, zajazdów i gościńców, małych zakładów przemysłowych i rolnych (zakładów ogrodniczych), oraz Parafii katolickich.

W następnej kolejności Posłowie zapoznali się z inicjatywą p. Posła Dariusza Piechaczka  z możliwością utworzenia pilotażowych wdrożeń za pomocą Organizacji pozarządowej – Stowarzyszenia na terenie Czechowic-Dziedzic, gdzie w niedługim czasie rozpoczęte zostaną  prace z pożytkiem dla Społeczeństwa i zaangażowanej Młodzieży, która wykazała się wielkim sukcesem w Komitecie "Twój Samorząd" podczas ostatnich wyborów samorządowych. Inicjatywa spotkała się z wielkim poparciem Posłów, deklarujących wsparcie z wykorzystaniem dotychczasowych doświadczeń w Gminie Rajcza.

Pani Poseł Stanisława Tomczyk zaprosiła na dzień 18 listopada 2018 roku Posłów i Ich Rodziny, a zwłaszcza Młodzież Wszechpolską, do udziału w Marszu pod Berłem Pana Jezusa Króla Polski, który zakończy się Uroczystą Mszą Świętą. Będziemy obchodzić Jubileusz II Ogólnopolskiej Rocznicy Intronizacji Pana Jezusa Króla Polski. Wzorem poprzednich lat chcemy liczne uczestniczyć w tym historycznym wydarzeniu.

Na zakończenie, w nawiązaniu do wcześniejszego wykładu, Posłowie zaniepokojeni stosowaną „inżynierią zniewalania Narodu” w najbardziej wzniosłej WARTOŚCI, zobowiązali Marszałka Sejmu Śląskiego Odrodzenie do wystosowania Pisma skierowanego do Wielebnego Księdza Biskupa Stanisława Jamrozek, Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchów, Grup, Wspólnot i Stowarzyszeń Intronizacji Jezusa Chrystusa, ze stanowczym „Non possumus”, wyrażonym przez Sejm Śląski Odrodzenie.

Należy z całą mocą w korespondencji zaznaczyć, iż jako Sejm Śląski Odrodzenie nie należymy do żadnej z wymienionych Grup, Wspólnot, Ruchów lub Stowarzyszeń zaznaczonych w tytulaturze Delegata Konferencji Episkopatu Polski! Jednakże jako Organizacja polityczna, zachowująca ciągłość historyczną i prawną od 1920 roku, 5 sierpnia 2016 roku w czasie Mszy Świętej ślubowaliśmy w Uroczystym AKCIE INTRONIZACJI pokorne poddanie Majestatowi Pana Jezusa (wg. Roty zatwierdzonej przez Episkopat Najjaśniejsze Rzeczypospolitej). Nie mniej, uznajemy za nadrzędny Ogólnopolski Akt z 19 listopada 2016 roku, proklamowany w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Upoważnia nas to do zajęcia zdecydowanego stanowiska w zakresie ciągłych dyskredytacji i wypaczeń, jakże doniosłych spraw dla Narodu polskiego i całego Świata.

W ostatnim okresie samozwańczy tzw. Liderzy (pomijając w tym momencie wcześniejsze wypaczenia i zafałszowania!), zamieniają Symbolikę w insygniach królewskich Pana Jezusa. Narzucają Wiernym świeckim między innymi nowy Obraz. My jako Sejm Śląski Odrodzenie,  czcimy poświęcony Obraz z Nihil obstat (łac. „nic nie stoi na przeszkodzie”) Jego Ekscelencji ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Dlatego Posłowie zobowiązują Marszałka Sejmu do wysłania Pisma skierowanego do JE ks. Biskupa Stanisława.

Na tym obrady XVII Sesji zostały zakończone, wyznaczając XVIII Sesję na Dzień Łaski 8 grudnia 2018 roku.

Ogłoszono publicznie: 5 listopada 2018 roku.
Szczęść Boże!
Marszałek Sejmu Śląskiego Odrodzenie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz